Rabkon

Gry i zabawy!

Zawsze staramy się przygotować conajmniej jedną grę całodniową oraz muzyczne ognisko. Czasem też zdaży się jakaś gra nocna. Na niepogodę (lub nudę) zawsze znajdzie się sposób. Turniej gry w kości, czy wycieczka po gorczańskich szlakach, to tylko niektóre.


 • 1880 (Opowieść o dwóch miastach. Odc.1: 1880; Szlachetny dzikus)
  Po powrocie z kolejnej wyprawy badawczej na terenie Kongo panowie Victor Turner i Jonathan Rivers zaszyli się w zakupionej niedawno przez Turnera posiadłości Kelmscott Manor nad Tamizą, na obrzeżach Londynu. W specjalnym oświadczeniu dla prasy pan Turner oświadczył, iż wyprawa zakończyła się niezwykłym sukcesem, i że oczekuje obecnie za zaproszenie ze strony Towarzystwa Antropologicznego do wygłoszenia stosownego odczytu i zaprezentowania zgromadzonych materiałów. Oświadczenie ukazało się na przedostatniej stronie londyńskiego Timesa wczesną jesienią 1880, i nie wywołało oczekiwanych efektów, dlatego pan Turner uciekł się do środków ostatecznych...
  czytaj »
 • Killjoy (modern Cthulhu)
  Na zboczach Mount Blank od lat trwał sobie niewielki dworek. Trwałby sobie niezauważony do dziś gdyby nie ekipa z ministerstwa kultury która przyjechała ocenić jego stan jako zabytku. Ekipa zwiała stamtąd gdzie pieprz rośnie rozsiewając niestworzone historie o duchach.
  czytaj »

Archiwalne:

 • Killjoy (larp Blazeowy) (2008)
  "Sensacja, niezwykłe odkrycie, autentyczny nawiedzony dom". To tytuły gazet sprzed kilku dni. Żeby być dokładnym to nie do końca dom, a raczej mały dworek. Co do nawiedzenia, wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście mamy do czynienia z autentycznym nawiedzeniem i to w dodatku takim które będzie można potwierdzić naukowymi metodami.
  czytaj »
 • Uśpieni rycerze (larp Charleza & Niziołka) (2008)
  Za siedmioma rzekami, siedmioma górami i siedmioma dolinami, było sobie królestwo, gdzie każdy był bogaty i szczęśliwy. Nikt nie chorował, a dzieci słuchały się rodziców. Każdy w tym królestwie jadł ze złotego talerza, na którym dobrym czarem zjawiał się marcepan.
  czytaj »
 • Turniej gry w kości (hosted by Blaze) (2008)
  Doroczny turniej gry w kości. Kto wygra tym razem? Przypominamy, że należy mieć "fanty" by wejść do gry :)

 • Kopciuszek (larp grupy FunReaL) (2007)
  Genoa. Malutki kraj w Alpach, ostatnia w Europie monarchia bez parlamentu, słynąca z gościnności i wyśmienitych tras dla narciarzy, latem i zimą przyciąga turystów – zwłaszcza tych z "górnej półki". W folderach reklamowana jako kraj pięknych kobiet, pracowitych mężczyzn, dobrych posiłków, niesamowitych krajobrazów. Idylla? Do niedawna tak. Niestety, nie wszyscy w kraju potrafią docenić ten stabilny stan. Nastroje w kraju, ku zaskoczeniu całej reszty świata, są fatalne.
  czytaj »
 • Jaka róża, taki cierń (larp by Katla, Charles & Blaze) (2007)
  ...Daleko stąd, tam, dokąd lecą jaskółki, kiedy u nas jest zima, mieszkał król, który miał jedenastu synów, i jedną córkę, Elizę. Bracia byli królewiczami, chodzili do szkoły z orderami na piersiach i szablami u boku, pisali diamentowymi szyferkami na złotych tabliczkach; co tylko przeczytali, zaraz umieli na pamięć; od razu widać było, że są królewiczami. Siostra Eliza siedziała na małym, szklanym stołeczki i oglądała książkę z obrazkami, książkę, którą kupiono za pół królestwa. Ach, jak dobrze było tym dzieciom! Ale to szczęście nie trwało długo...
  czytaj »
 • Muzyczne ognisko (obowiązkowo) (2007)


 • Zaraza (larp by Katla & Charles) (2006)
  Zdarzyło się to dawno, dawno temu, w czasach gdy Słonce było Bogiem, ludzie - bohaterami z bożej łaski, a zmarli, bogowie i duchy mogli swobodnie wędrować po ciele Mateczki Danu.
  czytaj »
 • Downfall (larp by Blaze&Niziolek) (2006)
  Księżyc Iope jest czwartym co do wielkości księżycem Ariadny. Słabo zaludniony przedstawia sobą typowy obraz świata pogranicza. Głównym towarem eksportowym jest ekstrakt proteinowy wytwarzany z pszenicy...
  czytaj »
 • Śmierć Królowej Deszczu (larp by Katla & Charles) (2005)
  My w górach zawsze wiemy, gdy rodzi się uzdrowiciel- po pierwsze pochodzi on z rodu, który co pokolenie wydaje szamana. Wierzymy, że zdolności pomagania innym są dziedziczne. Po drugie-dziecko, któremu jest przeznaczona taka rola, przychodzi na świat nogami do przodu i kilka minut po narodzinach wokół jego ciała emanuje biała poświata. Matka Petry, słynna uzdrowicielka, już podczas ciąży miała sny- świetliste postaci mówiły jej, że urodzi dziewczynkę, której przekaże całą swoją wiedzę. A wiedza ta zmierzy się ze śmiercią i chorobą- w bardzo ciężkich i pochmurnych czasach. Tak też się stało.
  czytaj »
 • LAWINA (larp by Blaze & Niziołek) (2005)
  Góra Gorc od dawna słynie w okolicy jako świetne miejsce narciarskie. Cztery wyciągi, trzy schroniska i malowniczy, acz trudno dostępny, klasztor na samym szczycie wabią turystów z całego ¦wiata. Miłośnicy białego szaleñstwa bardzo sobie cenią pólnocne stoki, gdzie biegnie większość tras narciarskich, natomiast południowe, strome i niebezpieczne, przyciągają miłośników sportów ekstremalnych.
  czytaj »
 • Rockoteka? (brany pod uwagę opcjonalny punkt programu) (2005)
  Jest taki pomysł, by wybrać się całym towarzystwem w piątkowy wieczór do Rabki na imprezę. Zapewni to conajmniej dwukrotne pokonanie trasy Rabka-Maciejowa zupełnie za darmo :) Gdyby przedsięwzięcie miało zaburzyć rabkonowy klimat, zostanie zbanowane.

 • ...O rękę księżniczki. (larp fantasy by Katla & Charles) (2004)
  Baronia Dugenstein...Prowincja to właściwe słowo na określenie tych terenów. Peryferia barwnego i pełnego dziwów świata. Nie przechodzą tędy żadne znaczące ani nawet niezbyt znaczące szlaki handlowe, ponieważ nikt niczego godnego uwagi nie wytwarza ani też nie zamierza tu kupować. Na wielkich mapach to miejsce właściwie nie jest wzmiankowane.
  czytaj »